Charytatywność

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2023 r.

Czas  umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny czas w życiu człowieka”.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi hospicjum domowe od ponad 12 lat. Niosą profesjonalną pomoc osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom na wiejskich terenach wschodniego Podlasia. Robią to w trosce o godność osób starszych i nieuleczalnie chorych na ostatnim etapie ich życia. 

 

Aby żadna starsza osoba nie musiała odchodzić w samotności podjęli inicjatywę wybudowania pierwszego wiejskiego hospicjum stacjonarnego na Podlasiu.

W trosce o godność osób starszych i nieuleczalnie chorych na ostatnim etapie życia zespół doktora Pawła Grabowskiego niesie profesjonalną pomoc pacjentom i ich rodzinom.

1 lipca 2022 roku Fundacja otworzyła Ośrodek Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjny w Makówce, w którym całodobową pomoc otrzymują najbardziej potrzebujący, śmiertelnie chorzy pacjenci. Dotychczas w tej placówce opieką objęto ponad 200 osób, a każdego dnia pomoc w niej otrzymuje około 20 osób. Wkrótce Fundacja chce otworzyć drugie skrzydło budynku i utworzyć 10 nowych miejsc dla pacjentów.

Wesprzyj podopiecznych pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu. Możesz to zrobić w czasie rejestracji do biegu Bison Ultra-Trail zaznaczając odpowiednią opcję i wybierając kwotę wsparcia.

 

 

https://hospicjumeliasz.pl/pomagam

Możesz swoje wsparcie przekazać w czasie rejestracji do biegu, ale możesz też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Hospicjum. Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141